۴۲ نیروگاه تجدیدپذیر به شبکه برق متصل شد

رئیس انجمن توسعه انرژی سبز گفت: در حال حاضر 8 نیروگاه خورشیدی آماده داریم که تا انتهای مهرماه 1403 برق خود را به شبکه برق کشور متصل می‌کنند.
۴۲ نیروگاه تجدیدپذیر به شبکه برق متصل شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کارگروه تخصصی انجمن توسعه انرژی‌های سبز، ‌امروز با حضور جمعی از کارشناسان انرژی تجدیدپذیر برگزاری شد.

در ابتدای این نشست، محسن عرب، رئیس انجمن توسعه انرژی سبز با اشاره به جهش پیش روی انرژی‌های تجدیدپذیر اظهار داشت: در ایران هم اکنون 1100 مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر وجود دارد که 93 درصد آن برای بخش غیر دولتی و 7 درصد نیز مرتبط با دولت است.

رئیس انجمن توسعه انرژی سبز گفت: با توجه به روند طی شده حول انرژی های تجدیدپذیر در ایران، عملا دولت نقش خود را در حوزه احداث به کمترین حد رسانده و صرفا رگولاتور این حوزه است.

وی افزود: ما هم اکنون 185 نیروگاه فعال تجدیدپذیر در کشور داریم که 64 درصد آن ها خورشیدی است، 18 درصد آن واحدهای برقابی کوچک است و 14 درصد نیز واحدهای تولید برق از باد است. همچنین 6 واحد نیروگاهی زیست توده و بازیافت تلفات حرارتی نیز در ایران وجود دارد.

عرب با اشاره به رشد نیروگاه‌های تجدیدپذیر گفت: 42 واحد از 185 واحد نیروگاهی موجود در دو سال گذشته ساخته شده و برق خود را به شبکه برق کشور تزریق کرده است.

منبع : فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه