۲۰۸مگابایت به ظرفیت نیروگاههای تجدیدپذیر اضافه شده است

سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس ماده ۴ قانون مانع زدایی صنایع بزرگ موظف شدند تا هزار مگابایت به بخش تأمین برق کشور اضافه کنند.
۲۰۸مگابایت به ظرفیت نیروگاههای تجدیدپذیر اضافه شده است

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق در برنامه رادیویی گفت: با ناترازی ۱۴ هزار مگابایتی در ابتدای دولت سیزدهم روبرو بودیم که با اقدامات صورت گرفته توانستیم از آن بحران با افزایش ظرفیت تولید نیروگاهی تا ۷ هزار و ۷۹۶ مگابایت عبور کنیم.

رجبی مشهدی افزود: تأمین ظرفیت برق توسط نیروگاه‌های تجدیدپذیر، نیروگاه‌های حرارتی و تولید پراکنده ایجاد شده که ارتقا ظرفیت برخی از آنها توسط شرکت‌های دانش بنیان ارتقا یافته است.

وی رشد مصرف برق در سال ۱۴۰۲ را بالا ارزیابی کرد و بیان داشت: با افزایش ۲میلیونی مشترکان خانگی در هر سال و تغییر رویه در استفاده از کولرهای گازی و اسپیلیت در منازل ۵.۷ افزایش برق روبرو شدیم.

رجبی مشهدی با اشاره به افزایش تولیدات صنعتی و رشد مصرف برق مشترکان در ۲ سال گذشته گفت: ۴ هزار کیلومتر به مدار شبکه انتقال برق و توزیع و ۲۲ هزار کیلومتر فشار متوسط و فشار ضعیف در بخش توزیع افزوده شده است.

سخنگوی صنعت برق در خاتمه اضافه کرد: ۹۱۸ روستا در سال گذشته صاحب برق شدند و در تابستان امسال با توجه به افزایش مصرف و گرما، با تمهیداتی که توسط وزارت نیرو با هماهنگی شبکه‌های توزیع انجام گرفته توانستیم برق پایداری را برای کشور فراهم کنیم.

منبع : مهرنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه