۱۱۳ میلیارد تومان ارزش معاملات برق سبز در تیرماه

با راه اندازی تابلوی معاملات سبز از ابتدای خرداد ماه سال جاری، در مجموع بیش از ۵۵.۶ میلیون کیلووات ساعت انرژی تولیدی برق نیروگاه‌های تجدید پذیر در این تابلو معامله شد.
۱۱۳ میلیارد تومان ارزش معاملات برق سبز در تیرماه

به گزارش برق نیوز، بر اساس قواعد بورس انرژی، مشترکان بالای یک مگاوات پذیرش شده در بورس انرژی، امکان خرید برق مورد نیاز خود از تابلوی سبز را دارند. از سوی دیگر بر اساس ماده ۱۶ قانون جهش تولید دانش بنیان، صنایع بالای یک مگاوات موظف به تامین حداقل یک درصد از مصرف برق خود از منابع تجدیدپذیر هستند.


با آغاز معاملات برق در این فضای معاملاتی جدید، میزان ۵۵/۶ میلیون کیلووات ساعت انرژی برای تحویل در تیر ماه ۱۴۰۲ معامله شد. این مقدار برابر با حدود ۷۴.۷ مگاوات ظرفیت بار پایه در طول ماه است. از این مقدار ۷۳/۴۸۲ هزار کیلووات سهم مصارف بالای ۵ مگاوات زیر مجموعه شرکت‌های برق منطقه‌ای و مابقی (۱/۲۷۳ هزار کیلووات) سهم مصارف بالای ۵ مگاوات زیر مجموعه شرکت‌های توزیع نیروی برق بوده است. در تابلوی معاملات برق سبز، تعداد ۲۰ مشترک برای تیرماه معامله داشتند که از این میان ۱۱ مشترک، زیرمجموعه شرکت‌های برق منطقه‌ای و ۹ مشترک، زیرمجموعه شرکت‌های توزیع بودند.
ارزش معاملات برق سبز در تیرماه بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان و متوسط قیمت معاملات ۲۰ هزار و ۳۵۰ ریال بر کیلووات ساعت ثبت شده است.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه