پیش‌بینی افزایش تولید انرژی در نیروگاه‌های برق‌ آبی

معاون بهره‌برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از افزایش تولید برق در نیروگاه‌های برق‌آبی سد‌های گتوند علیا، کارون ۴، سیمره، رودبار لرستان و سردشت خبر داد.
پیش‌بینی افزایش تولید انرژی در نیروگاه‌های برق‌ آبی

به گزارش برق نیوز، “وحید ایزدی” با اشاره به پر شدن ۸۵ درصد از ظرفیت سد‌های گتوند علیا و کارون‌۴ گفت: پیش‌بینی می‌شود که برق تولید شده از نیروگاه‌های برق آبی این دو سد نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته باشد.


وی افزود: تعمیرات اساسی واحد‌های نیروگاهی سد‌های تحت بهره برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران به پایان رسیده و تلاش می‌شود که رهاسازی آب برای فعالیت این نیروگاه‌ها متناسب با مصرف کشاورزی پایین دست باشد.


معاون بهره‌برداری شرکت با اشاره به آبگیری سد چمشیر در پایان سال ۱۴۰۱ گفت: دو واحد از نیروگاه برق آبی این سد به ظرفیت ۵۵ مگاوات نیز اواسط تیرماه وارد شبکه می‌شود.

پیش‌بینی افزایش تولید انرژی در نیروگاه‌های برق‌ آبی - 2


وی ادامه داد: شرکت بهره برداری شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران متولی نگهداری و بهره برداری از نیروگاه‌های برق آبی سد‌های گتوند علیا و کارون ۴ به ظرفیت ۲ هزار مگاوات، سیمره به ظرفیت ۴۵۰ مگاوات، داریان ۲۱۰ مگاوات، سردشت ۱۵۰ مگاوات و رودبار لرستان ۴۵۰ مگاوات است و از مجموعه این سد‌ها ۳ هزار و ۳۰۰ مگاوات برق تولید می‌کند.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه