وزیر نیرو: تامین برق صنایع در فصل تابستان رکورد زد

وزیر نیرو گفت: از ابتدای اجرای طرح مدیریت مصرف برق صنایع، شاهد رشد 17.5 درصدی تأمین انرژی بخش صنعت کشور بوده‌ایم که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید.
وزیر نیرو: تامین برق صنایع در فصل تابستان رکورد زد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو در ارتباط زنده با صدا و سیما با اشاره به اینکه یک ماه است که از اجرای طرح پاداش صرفه‌جویی برق می‌گذرد، اظهار داشت: مشترکان خانگی 35 تا 40 درصد در یک ماه گذشته پاداش صرفه‌جویی گرفتند و پیش بینی می‌شود با گرمتر شدن هوا، ظرفیت صرفه‌جویی نیز افزایش پیدا کند.

وزیر نیرو تأکید کرد: مشترک خوزستانی با کاهش 17 درصدی مصرف خود در خردادماه نسبت به سال گذشته 520 هزار تومان پاداش صرفه‌جویی برق گرفته است.

وی افزود: تمامی ملت ایران می‌توانند با کاهش مصرف برق از مزیت پاداش صرفه‌جویی بهره‌مند شوند، البته اگر مشترکی رعایت نکند، در پله‌های بالای مصرف شامل کاهش قیمت یارانه‌ای برق خواهد شد.

محرابیان در بیان آمار مصرف برق صنایع گفت: سال 1401 اتفاق مثبتی در تأمین انرژی صنایع رخ داد که حاصل آن رشد 9.5 درصدی تولید صنایع کشور بود و برای مثال؛ فولاد به عنوان بیشترین مصرف‌کننده برق صنایع 23 درصد رشد تولید را تجربه کرد.

وزیر نیرو گفت:‌از ابتدای شروع طرح مدیریت مصرف برق صنایع شاهد رشد 17.5 درصدی تأمین انرژی بخش صنعت کشور بوده‌ایم که در نوع خود یک رکورد به حساب می‌آید.

وزیر نیرو اظهار داشت:‌در بخش ادارات تاکنون 640 مگاوات صرفه‌جویی از مشترکان دیده شده و پیش‌بینی صرفه‌جویی هزار مگاواتی در این بخش داریم.

منبع : خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه