نرخ پاداش صرفه‌جویی برقِ کم‌مصرف‌ها 4 برابر می‌شود

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق گفت: مشترکان برق می‌توانند با کاهش مصرف بیشتر نرخ پاداش خود را تا 4 برابر افزایش دهند.
نرخ پاداش صرفه‌جویی برقِ کم‌مصرف‌ها 4 برابر می‌شود

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به یک انتقاد نسبت طرح صرفه جویی مبنی بر عدم حمایت از مشترکانی که از قبل کم مصرف بودند اظهار داشت: بر اساس طراحی انجام شده، نرخ پاداش صرفه‌جویی همزمان با صرفه‌جویی بیشتر افزایش پیدا می‌کند و این مسئله به دلیل حمایت وزارت نیرو از کم مصرف ها است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ادامه داد: فرض کنید یک مشترک پرمصرف، مصرف خود را از 700 کیلووات ساعت به اندازه 50 کیلووات ساعت کاهش دهد، این مشترک به ازای این صرفه‌جویی 25 هزار تومان پاداش می‌گیرد.

مشترکان کم مصرف پاداش بیشتری می‌گیرند

رجبی مشهدی گفت: حال مشترک کم مصرف مصرف خود را از 150 کیلووات ساعت به اندازه 50 کیلووات ساعت کاهش دهد به ازای این صرفه جویی، 100 هزار تومان پاداش خواهد گرفت.

وی افزود: میزان صرفه جویی دو مشترک در مثال فرضی یکسان بود اما به دلیل حمایت وزارت نیرو از کم مصرف‌ها، این قشر فرصت اخذ پاداش 4 برابر بیشتر از پرمصرف‌ها را دارد.

رشد 4 برابری پاداش کم‌مصرف‌ها

این مقام مسئول گفت: مشترکان برق می‌توانند با کاهش مصرف بیشتر نرخ پاداش خود را تا 4 برابر افزایش دهند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق تاکید کرد: این طرح از ابتدای خرداد سال 1402 تا انتهای شهریور به مدت 4 ماه ادامه دارد و مشترکان خانگی می‌توانند با استفاده از این فرصت تا 20 برابر نرخ خرید برق پاداش بگیرند.

منبع : فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه