مصرف بهینه برق با اجرای طرح پاداش صرفه جویی وزارت نیرو

سخنگوی صنعت برق با اعلام اینکه یک‌سوم قبوض برق مشترکان خانگی با اجرای طرح پرداخت پاداش صرفه‌جویی رایگان شد و حتی برخی مشترکان بستانکار شدند، گفت: صنعت برق امسال ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی به ۴۰ درصد از مشترکان پرداخت کرده است.
مصرف بهینه برق با اجرای طرح پاداش صرفه جویی وزارت نیرو

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی مشهدی با تاکید بر تاثیر مثبت اجرای طرح پاداش مدیریت مصرف برق در بخش خانگی گفت: خوشبختانه با اجرای طرح پاداش صرفه جویی شاهد نتایج بسیار خوبی در تامین برق پایدار همه مشترکان به ویژه مشترکان صنعتی بودیم.

وی با اشاره به آمار به دست آمده ۴ ماه گرم تابستان جاری گفت: در سال ۱۴۰۰، ۴۸ میلیارد کیلووات ساعت انرژی مصرفی برق در بخش خانگی بوده که در سال ۱۴۰۲ با رشد منفی نسبت به سال ۱۴۰۰ به ۴۶ میلیارد کیلووات ساعت رسیده است. به عبارت دیگر حتی اگر رشد متوسط ۵ درصدی در حوزه خانگی را داشته باشیم توانستیم حدود ۷ میلیارد کیلووات ساعت انرژی کمتری در بخش خانگی مصرف کنیم و این همکاری خوب بخش خانگی با صنعت برق نشان می‌دهد درسال جاری حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان پاداش صرفه جویی به ۴۰ درصد از مشترکان پرداخت کردیم.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: خوشبختانه حدود یک سوم از این قبوض به صورت بستانکار یا قبض رایگان صادر شده و هنوز مبالغ بستانکاری پاداش در قبض بعدی آن‌ها تسویه می‌شود و اگر میزان پاداش از میزان قبض برق مصرف آن‌ها بیشتر باشد قبوض به صورت رایگان صادر خواهد شد. به عبارت دیگر مشترکینی که قبض شان بستانکار بوده در نوبت‌های بعدی قبض شان به صورت رایگان یا به صورت پاداشی که برایشان درج شده و از مبلغ صورتحساب دوره بعد صادر شود، کاسته خواهد شد.

رجبی مشهدی تصریح کرد: میزان مصرف بخش صنعتی کشور در سال ۱۴۰۰ و در ۴ ماهه گرم ۳۶/۷ میلیارد کیلووات ساعت بود و در سال ۱۴۰۲ به ۴۶ میلیارد کیلووات ساعت رسید. به عبارتی ما در این بخش حدود بیش از ۹ میلیارد کیلووات ساعت انرژی بیشتری به صنایع تحویل دادیم که نشان می‌دهد در سال ۱۴۰۲ به نسبت سال ۱۴۰۰ رشد مصرف برق حدود ۲۴ درصد شده که رقم قابل توجهی است.

رجبی مشهدی در پایان از همکاری تمامی مشترکان به ویژه مشترکان خانگی که ضمن برخورداری از پاداش صرفه جویی سال جاری به تامین برق پایدار کمک کردند، تشکر کرد.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه