مصرف برق کشور به مرز ۷۰ هزار مگاوات رسید

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران جدیدترین نیاز مصرف برق کشور در روز چهارشنبه ۱۴ مرداد را ۶۹ هزارو ۹۵۱ مگاوات اعلام کرد و گفت: این میزان مصرف، رکورد بی سابقه‌ای در صنعت برق کشور محسوب می‌شود.
مصرف برق کشور به مرز ۷۰ هزار مگاوات رسید

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی مشهدی روز گذشته با اعلام این خبر افزود: روز بسیار گرمی داشتیم که موجب شد در ساعات اوج مصرف نصاب جدید ۶۹ هزارو ۹۵۱ مگاوات را که تاکنون در تاریخ صنعت برق کشور اتفاق نیافتاده بود را ثبت کنیم.

وی افزود: در سال گذشته بالاترین اوج بار مصرف را در ۲۵ مرداد ماه و با میزان ۶۹ هزار و ۴۸۷ مگاوات تجربه کردیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان این که خوشبختانه شبکه برق کشور پایدار است، به مشترکان خانگی و تجاری توصیه کرد تا با توجه به تداوم گرما و افزایش مصرف برق مدیریت مصرف برق را جدی بگیرند.

وی در عین حال تاکید کرد که تمامی همکاران صنعت برق کشور در بخش‌های مختلف از جمله نیروگاهها، شرکت‌های توزیع و انتقال نیروی برق برای تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان در تلاش هستند.

سخنگوی صنعت برق ضمن تشکر از مشترکان خانگی که در طرح پاداش مدیریت مصرف برق مشارکت کردند، گفت: خوشبختانه هموطنان همکاری بسیار خوبی را با صنعت برق کشور داشتند، به طوری که از ابتدای اجرای طرح تا کنون ۴۰ درصد از مشترکان بخش خانگی توانستند مشمول دریافت پاداش مدیریت مصرف شوند.

رجبی مشهدی در عین حال از مشترکان پرمصرف درخواست کرد تا با مشارکت درطرح پاداش مدیریت مصرف برق، از دریافت قبوض با مبالغ سنگین حذر کنند.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه