سیستان و بلوچستان به قطب انرژی‌های تجدیدپذیر کشور تبدیل می‌شود

مدیرکل دفتر مولد‌های مقیاس کوچک سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) گفت: سیستان و بلوچستان با توجه به ظرفیت‌های بالقوه بسیار در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر قابلیت تبدیل شدن به قطب انرژی‌های تجدیدپذیر کشور را دارد.
سیستان و بلوچستان به قطب انرژی‌های تجدیدپذیر کشور تبدیل می‌شود

به گزارش برق نیوز، جعفر محمدنژاد سیگارودی در حاشیه نشست هماهنگی و آغاز به کار احداث پنج هزار سامانه خورشیدی در منطقه سیستان، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان از لحاظ منابع انرژی‌های نو یکی از مناطق ویژه در ایران و جهان محسوب می‌شود، تابش عمودی و تعداد زیاد روز‌های آفتابی و وزش باد‌های ۱۲۰ روزه سیستان، این استان را به یک گنجینه بی‌نظیر در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) با عزم و اراده راسخ آماده تبدیل کردن این منطقه به قطب انرژی‌های تجدیدپذیر کشور است.

مدیرکل دفتر مولد‌های مقیاس کوچک سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) خاطرنشان کرد: در برنامه در نظر گرفته شده این سازمان در سال‌جاری ۱۱۰ هزار سامانه خورشیدی پنج کیلوواتی در کشور نصب خواهد شد که سهم سیستان و بلوچستان ۱۵ هزار سامانه و سهم منطقه سیستان پنج هزار سامانه خواهد بود.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این پروژه، تصریح کرد: در صورت انجام این تعداد سامانه خورشیدی در سال‌جاری، سازمان ساتبا قول افزایش تعداد احداث سامانه تا هفت هزار نیروگاه را به مردم منطقه سیستان می‌دهد.

محمدنژاد سیگارودی تصریح کرد: این طرح با مشارکت شرکت توزیع نیروی برق استان سیستان و بلوچستان، موسسه مردمی رسالت، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، بسیج و استانداری انجام می‌شود.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه