دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی در سمنان بهره‌برداری شد

مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی با اشاره به بهره‌برداری از ۷۴۰ مگاوات نیروگاه گازی فولاد مبارکه اصفهان تا خرداد امسال، گفت: به منظور تأمین برق مطمئن و پایدار صنایع معدنی، دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی از نیروگاه شهید باکری سمنان به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات بهره‌برداری و به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی در سمنان بهره‌برداری شد

به گزارش برق نیوز، “سید زمان حسینی” از بهره‌برداری دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی از نیروگاه شهید باکری سمنان به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات خبر داد و گفت: تاکنون دو واحد نیروگاهی هر یک به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات (در مجموع ۳۶۶ مگاوات) به شبکه سراسری برق کشور متصل شده است.

مجری طرح احداث نیروگاه‌های صنایع معدنی در این زمینه افزود: به همت تلاشگران عرصه صنعت برق کشور و در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت نیرو و وزارت صمت با موضوع احداث حداقل ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه جدید، دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی از نیروگاه شهید باکری سمنان به ظرفیت ۱۸۳ مگاوات در کوتاه‌ترین زمان (طی مدت هفت ماه) به شبکه سراسری متصل شد.

دومین واحد نیروگاهی صنایع معدنی در سمنان بهره‌برداری شد- 1

وی ادامه داد: احداث این واحد نیروگاهی در برنامه ۱۴۰ اقدام صنعت برق برای تامین برق صنایع کشور به منظور عبور از پیک ۱۴۰۲ در دستورکار قرار گرفت و با تلاش شبانه‌روزی مدیران، متخصصان و کارکنان متعهد، عملیات اجرایی، تست و راه‌اندازی آن با حضور ۱۷۰ نفر به طور متوسط در هر روز پیش از ورود به پیک تابستان سال‌جاری با موفقیت به پایان رسید و به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

حسینی از راه‌اندازی واحد‌های نیروگاهی جدید تا خردادماه و همزمان با ورود به پیک تابستان ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: در راستای تأمین برق مطمئن و پایدار صنایع معدنی مقرر شده است دو واحد نیروگاه گازی فولاد مبارکه اصفهان هر یک به ظرفیت ۳۷۰ مگاوات (در مجموع ۷۴۰ مگاوات) تا خرداد ماه امسال به بهره‌برداری برسد و وارد مدار شود.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه