حجم معاملات قرارداد‌های گواهی ظرفیت تا پایان ۱۴۰۱

بر اساس گزارش معاونت بازار برق ایران، تاکنون ۳۱۵ مشترک بالای ۵ مگاوات برای دریافت گواهی ظرفیت به شرکت بورس انرژی معرفی شده که در پی آن ۵۳۱ معامله در تالار معاملات اوراق گواهی ظرفیت بورس انرژی انجام شده است.
حجم معاملات قرارداد‌های گواهی ظرفیت تا پایان ۱۴۰۱ - 2

به گزارش برق نیوز، بر اساس گزارش معاونت بازار برق ایران، تاکنون ۳۱۵ مشترک بالای ۵ مگاوات برای دریافت گواهی ظرفیت به شرکت بورس انرژی معرفی شده که در پی آن ۵۳۱ معامله در تالار معاملات اوراق گواهی ظرفیت بورس انرژی انجام شده است.

بنابر این گزارش، ارزش مجموع معاملات انجام شده در تالار معاملات اوراق گواهی ظرفیت بورس انرژی تاکنون حدود ۴۰ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال و حداکثر قیمت معامله شده در این بازار برابر ۶۲ میلیون و ۶۹۲ هزار ریال بر کیلووات بوده است.

حجم معاملات قرارداد‌های گواهی ظرفیت تا پایان ۱۴۰۱

بر اساس این گزارش، تاکنون ۴۶۷۰ مگاوات درخواست خرید اوراق گواهی ظرفیت توسط مشترکین بالای ۵ مگاوات از طرف شرکت مدیریت شبکه برق ایران به بورس انرژی معرفی شده و در پایان اسفند ماه ۱۴۰۱ به میزان ۱۵۶۵ مگاوات گواهی ظرفیت برای عرضه وجود دارد.

شایان ذکر است گواهی ظرفیت سندی است قابل معامله که با اجازه وزارت نیرو مبتنی بر ایجاد ظرفیت نیروگاهی قابل اتکای جدید و یا کاهش قدرت قراردادی مشترکان موجود صادر می‌شود. واحد گواهی ظرفیت کیلووات بوده که معرف تعهد تدارک یک کیلووات ظرفیت مطمئن نیروگاهی به مدت نامحدود است.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه