توسعه انرژی‌تجدید‌پذیر در چشم انداز ۲۰ ساله وزارت نیرو

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با بیان اینکه رویکر وزارت نیرو برای سال‌های آینده تمرکز بر انرژی‌های تجدید‌پذیر است، گفت: در حال حاضر۱۱۰۰مگاوات برق از انرژی تجدید‌پذیر در کشور تولید می‌شود.
توسعه انرژی‌تجدید‌پذیر در چشم انداز ۲۰ ساله وزارت نیرو

به گزارش برق نیوز، همایون حایری با بیان اینکه در حال حاضر۱۱۰۰مگاوات برق از انرژی تجدید‌پذیر در کشور تولید می‌شود، گفت: با توجه به شرایط بادی و خورشیدی کشور چشم انداز ۲۰ ساله ما توسعه انرژی‌های تجدید‌پذیر است.

وی با بیان اینکه صنعت برق کشور از لحاظ ظرفیت‌های صنعتی جایگاه بسیار خوبی دارد، افزود: ۹۲ هزار مگاوات ظرفیت نصب نیروگاهی و بیش از یک میلیون کیلومتر شبکه فشار قوی، متوسط و توزیع داریم.

وی با اشاره به ظرفیت بیش از ۵۰۰ هزارمگا‌ولت آمپر پست‌های انتقال، خاطر نشان کرد: با توجه به وجود نیرو‌های متخصص که از میانگین سطح جهانی بالاتر است و به عنوان محوریتی که از لحاظ تراز بالای برقی و صادرات و واردات در منطقه داریم و بسیاری از محصولات ما به کشور‌های مختلف صادر می‌شود، بیش از ۹۵ درصد محصولات را داخل کشور تولید و به عنوان یک صنعت خودکفا و در سطح بالا مطرح هستیم.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو با تأکید بر اینکه رویکر وزارت نیرو برای سال‌های آینده تمرکز بر انرژی‌های تجدید‌پذیر است، گفت: ما در بخش نیروگاه حرارتی جزو سازندگان هستیم و تولیدات ما به کشور‌های دیگر هم صادر می‌شود.

حایری در ارتباط با این که انرژی‌های تجدید‌پذیر هم باید جایگاه بهتری در صنعت برق داشته باشند، ادامه داد: روی این موضوع تمرکز خوبی به عمل آمده است و از سال آینده دستاورد‌های خوبی در این زمینه خواهیم داشت. به طوریکه سال آینده سال تحول صنعت برق در جهت استفاده بیشتر از انرژی‌های تجدید پذیرخواهد بود.

وی با اشاره به پتانسیل‌های انرژی خورشید و باد در داخل کشور، خاطر‌نشان کرد: برای ۲۰ سال آینده هم تمرکز بر این است که با استفاده بیشتر از تولیدات انرژی‌های تجدید‌پذیر و بهره‌مندی از ظرفیت سازندگان بومی، جایگاه بسیار خوبی در این صنعت داشته باشیم.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه