بیشترین میزان مقادیر مصرف برق را در این هفته ثبت کردیم

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه هفته‌ای را که پشت سر می‌گذاریم یکی از هفته‌های بسیار گرم تابستان می‌باشد، گفت: بیشترین میزان مقادیر مصرف برق را در این هفته ثبت کردیم.
بیشترین میزان مقادیر مصرف برق را در این هفته ثبت کردیم

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی مشهدی در گفتگو با شبکه خبر گفت: هم اکنون در ساعات اولیه اوج مصرف برق که از ساعت (۱۱ تا ۱۷) می‌باشد هستیم و میزان تقاضای مصرف حدود ۷۰ هزار مگاوات می‌باشد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه هفته‌ای را که پشت سر می‌گذاریم یکی از هفته‌های بسیار گرم تابستان می‌باشد گفت: بیشترین میزان مقادیر مصرف برق را در این هفته ثبت کردیم.

وی افزود: خوشبختانه از روز گذشته برخی از مناطق کشوراز جمله تهران با کاهش دمای هوا به طور محسوس مواجه شدند که این امر بسیار تاثیرگذار در میزان مصرف برق بود و انتظار داریم، در مناطقی که امکان پذیر می‌باشد از کولر‌ها کمتر استفاده نمایند ویا دمای کولر‌های گازی را بر روی ۲۵ درجه و بالاتر تنظیم نمایندتا شاهد کاهش مصرف بیشتری باشیم.

وی ادامه داد: انتظار داریم که امروز میزان تقاضای برق حداقل ۱۰۰۰ مگاوات از روز گذشته کمتر باشد، امروز تا این لحظه حدود ۵۰۰ مگاوات کمتر هست، ولی انشالله با همکاری خوب هموطنان این امر میسر می‌شود. کاهش ۱۰۰۰ مگاواتی مصرف برق به پایداری شبکه برق و همچنین تامین برق مطمئن برای همه مشترکان خصوصا مناطق بسیار گرم کمک خواهد کرد.

رجبی مشهدی به برنامه ریزی مصرف برق صنایع اشاره کرد و افزود: به لحاظ برنامه ریزی که برای صنایع صورت گرفت، صنایع از لحاظ تامین انرژی به ۳ گروه تقسیم شدند گروه اول صنایعی که به لحاظ تامین انرژی کوچک هستند شامل کارگاه‌های صنعتی و واحد‌های صنفی و صنعتی که تعدادشان زیاد است و بیش از ۹۰ درصد از مشترکان صنعتی را به خودشان اختصاص می‌دهند و این‌ها هیچ محدودیتی د رمصرف برق ندارند.

گروه دوم آن دسته از صنایع که در شهرک‌های صنعتی هستند و صنایع مستقلی که خارج از شهرک‌های صنعتی هستند و متوسط می‌باشند، که محدودیت مصرف برق این صنایع هم نیم روز در هفته است و گروه سوم که صنایع بزرگ، و ۳۰۲ واحد صنعتی هستند خوشبختانه همکاری بسیارخوبی را با صنعت برق داشتند و تا این لحظه حدود ۱۱/۵ درصد رشد مصرف برق را نسبت به سال گذشته داشتند.

وی در پایان گفت: از ابتدای تیرماه تاکنون میزان مصرف انرژی برق کشور ۶ درصد بیشتر از سال گذشته بوده و بالطف خداوند متعال و همکاری بسیارخوب همکارانمان در صنعت برق و یاری هموطنان شبکه برق کشور پایدار است و مشکلی در تامین برق وجود ندارد.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه