اولین روز کاری ادارات میزان مصرف برق را افزایش داد

مصطفی رجبی مشهدی گفت: در اولین روز کاری ادارات و سازمان‌ها در سال ۱۴۰۲، میزان مصرف برق نسبت به روز‌های گذشته در فروردین ماه، ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده و عدد ۳۷ هزار مگاوات ثبت شد، این درحالی است که ما هنوز در شرایط کم بار مصرف برق قرار داریم و حتی در این شرایط هم باید مصرف برق مدیریت شود.

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی مشهدی گفت: در اولین روز کاری ادارات و سازمان‌ها در سال ۱۴۰۲، میزان مصرف برق نسبت به روز‌های گذشته در فروردین ماه، ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش پیدا کرده و عدد ۳۷ هزار مگاوات ثبت شد، این درحالی است که ما هنوز در شرایط کم بار مصرف برق قرار داریم و حتی در این شرایط هم باید مصرف برق مدیریت شود.

رجبی مشهدی همچنین گفت: یکی از طرح‌های شرکت برق برای توسعه صنعت برق، بحث خرید و فروش برق برای مشترکان بالای یک مگاوات بوده که قرار است از ابتدای امسال فعال شود

سخنگوی صنعت برق افزود: در روز‌های تعطیلی که سپری شد، میزان مصرف برق در پیک شبانه، عدد ۳۵ هزار مگاوات را نشان می‌داد و هم اکنون این عدد به حدود ۳۷ هزار مگاوات رسیده و شرکت برق از تمام مشترکان برق تقاضا دارد تا با مدیریت بیشتر در مصرف برق به یاری ما بیایند تا در روز‌های اوج مصرف یا همان پیک مصرف شاهد مشکلات سال‌های گذشته نباشیم.

۱۴۰ اقدام راهبردی شرکت برق برای پیک مصرف

رجبی مشهدی ادامه داد: امسال هم همچون سال گذشته شرکت برق برای مشترکان خوش مصرف طرح‌های تشویقی گسترده‌ای در نظر گرفته است و با ۱۴۰ اقدام راهبردی تصمیم دارد تا با همراهی مشترکان در پیک مصرف مشکلات سال‌های گذشته دوباره اتفاق نیافتد و خاموشی نداشته باشیم.

وی افزود: این اقدامات در دو حوزه توسعه ظرفیت نیروگاهی کشور و مدیریت مصرف از سوی مشترکان دنبال می‌شود، در اینده‌ای نزدیک جزئیات بیشتر این طرح‌ها از رسانه ملی اعلام خواهد شد و امیدواریم با اجرای این طرح‌ها شاهد مدیریت مصرف برق در کشور باشیم.

توسعه بورس برق برای مشترکان بالای یک مگاوات در سال ۱۴۰۲

رجبی مشهدی همچنین گفت: یکی از طرح‌های شرکت برق برای توسعه صنعت برق، بحث خرید و فروش برق برای مشترکان بالای یک مگاوات بوده که قرار است از ابتدای امسال فعال شود

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با این اقدام تقریبا ۱/۳ از میزان برق مصرفی کشور از طریق بورس معامله می‌شود و نقش دولت در خرید بورس برق به حداقل ممکن خواهد رسید و نیروگاه‌ها و مشترکان می‌توانند به صورت مستقیم با یکدیگر تبادل انرژی کنند و برق خود را تامین کنند.

وی افزود: نقش دولت در این طرح، حفظ پایداری شبکه بوده و در صورتی که تولید کننده‌ای نتواند برق خود را توزیع کند، سایر نیروگاه‌ها این برق را پشتیبانی خواهند کرد و مشکلی در تامین برق مشترکان به وجود نخواهد آمد.

سخنگوی صنعت برق تاکید کرد: وزیر نیرو این طرح را اواخر سال گذشته ابلاغ کرد و ان شالله از ابتدای سال، اقدامات اجرایی آن آغاز خواهد شد و مشترکان بالای یک مگاوات هم این اختیار را پیدا می‌کنند که از طریق بورس برق خود را خریداری کنند و حدود ۶ هزار و ۸۰۰ مشترک در این طرح می‌توانند حضور داشته باشند.

م

3 پاسخ

  1. It’s interesting to see how the consumption of electricity fluctuates with time. It’s important to note that we need to be mindful of our energy usage as it not only affects our environment but also our wallets. This raises the question of how we can reduce our energy consumption without sacrificing our daily needs. Perhaps, we can start by turning off lights and electronics when they’re not in use, using renewable energy sources, and investing in energy-efficient appliances. We can also educate ourselves and others on the importance of energy conservation. What are some other ways we can reduce our energy consumption?

    1. thanks for your attention
      Yes, as you said, reducing energy consumption is very important. One of the best ways to reduce energy consumption is to make optimal use of day and night hours to work at low temperatures

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه