انجام ۶۷۰ پروژه تعمیراتی برای تامین برق پیک تابستان امسال

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: ۶۷۰ پروژه تعمیراتی برای تامین برق پایدار پیک تابستان امسال در نیروگاه‌های بزرگ کشور انجام شده است.
انجام ۶۷۰ پروژه تعمیراتی برای تامین برق پیک تابستان امسال

به گزارش برق نیوز، ناصر اسکندری با اشاره به ماندگاری دمای بالا در کشور نسبت به وضعیت نرمال سال‌های گذشته، افزود: با وجود افزایش شدید دمای هوا در تابستان امسال، خوشبختانه نیروگاه‌های حرارتی کشور با آمادگی ۹۸.۷ درصدی توانسته‌اند برق مورد نیاز مشترکان را به صورت پایدار تامین کنند.

اسکندری گفت: برای پیک تابستان امسال با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، توان عملی تولید برق نیروگاه‌های حرارتی از طریق ارتقا توان و رفع محدودیت واحد‌های موجود، بیش از ۷۰۰ مگاوات افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه اوج مصرف برق امسال از مرز ۷۳ هزار و ۴۰۰ مگاوات عبور کرده است، ادامه داد: علی‌رغم افزایش قابل توجه مصرف انرژی نسبت به سال گذشته، نیروگاه‌ها از آمادگی بالایی برای تولید برق برخوردار بوده و مشترکان نیز در کنترل مصارف خود همراهی بسیار خوبی داشته‌اند که امیدواریم از هفته آینده با کاهش دمای هوا در نقاط مختلف کشور شاهد شرایط عادی‌تری نسبت به سال‌های گذشته باشیم.

اسکندری با بیان اینکه ۶۷۰ پروژه تعمیراتی برای تامین برق پایدار پیک تابستان امسال در نیروگاه‌های بزرگ کشور انجام شده است، گفت: دمای داخل نیروگاه‌ها حدود ۲۰ تا ۳۰ درجه بالاتر از دمای منطقه محل احداث آن‌ها است؛ با این وجود همکاران صنعت نیروگاهی در گرمای بی‌سابقه تابستان امسال به صورت شبانه‌روزی در تلاشند تا خللی در تامین برق مورد نیاز مردم ایجاد نشود.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه