احتمال ثبت رکورد جدید مصرف برق در روز‌های گرم پایان هفته

سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی سه روز آخر هفته بسیار گرم خواهند بود و مصرف برق نیز بر همین اساس افزایش خواهد یافت.
احتمال ثبت رکورد جدید مصرف برق در روز‌های گرم پایان هفته

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به وضعیت مصرف برق در کشور و شرایط تامین برق در روز‌های آینده، اظهار کرد: در ماه گذشته میزان مصرف برق در برخی روز‌ها روند افزایشی قابل توجهی داشت و حتی رکورد مصرف ۷۲ هزار و ۷۲۵ مگاوات نیز برای اولین بار در تاریخ صنعت برق کشور ثبت شد.

سخنگوی صنعت برق گفت: پیش‌بینی می‌کنیم برای این هفته بخصوص روز‌های پایانی هفته جاری یعنی روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه که هوا بسیار گرم است رکورد جدیدی ثبت شود و به بیش از ۷۳ هزار مگاوات هم برسیم.

وی افزود: شرایط تامین برق با گرم‌تر شدن هوا دشوار می‌شود، اما برنامه‌ریزی برای تامین برق مشترکان صورت گرفته و تا امروز با چالشی در این خصوص مواجه نبودیم.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه وزارت نیرو برای جذب افزایش همکاری مشترکان خانگی سیاست تشویق همه مشترکان اعم از پرمصرف‌ها را هم در دستور کار خود قرار داده، اظهار کرد: امسال پاداش صرفه جویی به همه مشترکانی که میزان مصرف برق خود را نسبت به سال گذشته کاهش بدهند تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای گذر از باقیمانده فصل گرم تابستان، گفت: با افزایش همکاری مشترکان قطعا از روز‌های سخت و گرم آینده نیز عبور خواهیم کرد.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه