آمادگی شبانه‌روزی نیرو‌های برق حرارتی برای تامین حداکثری برق

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی کشور با بیان اینکه تا سال ۱۴۲۰ ظرفیت تولید برق حرارتی کشور به ۱۲۰ هزار مگاوات می‌رسد، افزود: در حال حاضر نیروگاه‌های کشور با حداکثر توان و آمادگی بالای ۹۸ درصد در حال فعالیت هستند.
آمادگی شبانه‌روزی نیرو‌های برق حرارتی برای تامین حداکثری برق

به گزارش برق نیوز، “عبدالرسول پیشاهنگ” با اشاره به اینکه آماده سازی نیروگاه‌های حرارتی کشور برای فصل گرم سال‌جاری از پاییز سال گذشته آغاز شد، گفت: از مهر سال گذشته بیش از ۱۰۰ هزار مگاوات تعمیرات نیروگاهی در نیروگاه‌های کشور اتفاق افتاد که بعضاً یک نیروگاه دو بار مورد تعمیر قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی ادامه داد: در حال حاضر آمادگی نیرو‌گاه‌های حرارتی کشور بیش از ۹۸ درصد است که این رقم در سطح بالاترین استاندارد‌های جهانی قرار دارد.

وی گفت: در حال حاضر علاوه بر آمادگی حداکثری نیروگاه‌های کشور به لحاظ فنی، همچنین کارکنان برق حرارتی نیز به صورت شبانه روزی آماده باش هستند تا بتوانیم پاسخگوی نیاز برق کشور در دوران پیک باشیم.

پیشاهنگ با تأکید بر اینکه احتمال حادثه در واحد‌های نیروگاهی کشور بسیار زیاد است، بیان کرد: باتوجه به اینکه در نیروگاه‌های حرارتی کشور با آب و آتش و آهن سر و کار داریم، احتمال حادثه بسیار زیاد است و کارکنان ما به صورت پیوسته تلاش می‌کنند تا حوادث را در کوتاه‌ترین زمان ممکن مرتفع کنند.

وی همچنین در ارتباط با افزایش ظرفیت نیروگاه‌های کشور در دوسال گذشته گفت: در دو سال گذشته و به دنبال تأکیدات وزیر نیرو و تلاش همکاران موفق شدیم بیش از ۷ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اضافه کنیم که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود و این سطح افزایش ظرفیت سابق بر این نمونه نداشته است.

مدیرعامل برق حرارتی در ارتباط با برنامه‌های بلند مدت این شرکت اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است تا سال ۱۴۲۰ شمسی ظرفیت نیروگاه‌های برق حرارتی کشور تا ۱۲۰ هزار مگاوت افزایش یابد.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه