آماده باش کامل تیم صد هزار نفری صنعت برق

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: هم اکنون شبکه برق کشور پایدار است و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از همکاران صنعت برق با تمام قوا مشغول تامین برق پایدار برای کلیه مشترکین میباشند.
آماده باش کامل تیم صد هزار نفری صنعت برق

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی مشهدی گفت: هم اکنون شبکه برق کشور پایدار است و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از همکاران صنعت برق در بخش دولتی و خصوصی و در بیش از ۱۴۰۰ نیروگاه بزرگ و کوچک و نزدیک به ۶۰۰ پست انتقال و بیش از ۲۰۰۰ ایستگاه فوق توزیع در آمادگی کامل بوده تا مشکلی در تامین برق هموطنان رخ نداده و یا با کمترین مشکل از دوره اوج مصرف عبور کنیم.

وی افزود: بر اساس پیش بینی سازمان هوا شناسی دمای وزنی کشور امروز به ۳۹/۷ درجه خواهد رسید که بالطبع این افزایش دما موجب افزایش مصرف برق خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه سال گذشته در همین روز میزان تقاضای مصرف برق کشور ۶۷ هزارو ۶۷۲ مگاوات ثبت شده است گفت: پیش بینی ما این است که امروز میزان تقاضای مصرف برق در ساعات اوج مصرف به بیش از ۷۱ هزارو ۵۰۰ مگاوات برسد.

وی افزود: این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش مصرف ۳۸۰۰ مگاواتی را نشان می‌دهد که معادل مصرف برق ۲ استان گلستان و مازندران است که با همکاری مردم در مدیریت مصرف به پایداری شبکه سراسری کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن تشکر از هموطنان عزیز که در طرح کاهش مصرف مشارکت داشتند از کلیه مشترکین تجاری و خانگی درخواست کرد با کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق خادمان خود را درصنعت برق یاری نمایند و با تنظیم دمای وسایل سرمایشی روی ۲۴ درجه و عدم استفاده از لوازم برقی غیر ضروری در ساعت‌های اوج مصرف که ازساعت ۱۱ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳ میباشد مجموعه صنعت برق را در این دوران گرم و سخت یاری نمایند وی همچنین تاکید کرد مراکز خرید و تجاری لزومی به استفاده از روشنایی‌های غیر ضروری نمای ساختمان‌های خود ندارند لذا می‌توانند با خاموش کردن لامپ‌های اضافی غیر ضروری مصرف برق خود را مدیریت نمایند.

منبع : برق نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه