آخرین وضعیت آب سدهای کشور/ 81 درصد ظرفیت سدهای تهران خالی است

با وجود اینکه ذخایر آبی سدهای کشور 13 درصد از سال گذشته بهتر است، اما در تهران همچنان 81 درصد از ظرفیت سدهای ماملو، کرج، لیتان، طالقان و امیرکبیر خالی از آب است.
آخرین وضعیت آب سدهای کشور/ 81 درصد ظرفیت سدهای تهران خالی است -1

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس آمار شرکت مدیریت منابع آب ایران تا تاریخ 25 فروردین سال 1401، حجم آب ذخایر کشور به 29.48 میلیارد متر مکعب رسیده که نسبت به سال گذشته رشد 13 درصدی را نشان می‌دهد.

بر اساس این آمار مجموع ورودی مخازن سدهای کشور از 24.77 میلیارد متر مکعب فراتر رفته که نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است. از سوی دیگر همزمان با شروع رهاسازی آب بخش کشاورزی میزان خروجی سدهای کشور نیز به 14.36 میلیارد متر مکعب رسید که رشد 5 درصدی را نشان می‌دهد.

آخرین وضعیت آب سدهای کشور/ 81 درصد ظرفیت سدهای تهران خالی است - 2

81 درصد از ظرفیت سدهای تهران خالی است

با وجود اینکه شرایط سدها در کل کشور مجموعا شرایط مطلوبی است اما در برخی از مناطق کشور، بارندگی به اندازه نرمال نبوده است. در این راستا مجموعا 5 سد تهران هم اکنون 367 میلیون متر مکعب آب دارند که نسبت به سال گذشته با کاهش 21 درصدی مواجه شده است. 

بر اساس این آمار هم اکنون 81 درصد از ظرفیت سدهای پنج گانه تهران خالی است و بارندگی روزهای اخیر نیز نتوانسته است کاهش بارش فصل پاییز را جبران کند.

منبع : فارس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجوی پروژه ها

عضویت در خبرنامه